Kategorie: Wszystkie | Inni artyści | Inspirowane | Malarstwo | Różne
RSS

Inspirowane

poniedziałek, 09 lipca 2012

Oto fragment wiadomości e-mail, którą dostałem od Piotra: "Oglądając japońskie anime "Yondemasu yo, Azazel-san" natknąłem się na pewną scenę, która przypomniała mi malarstwo Beksińskiego. Widziałem na twoim blogu, że czasem wyłapujesz z filmów nawiązania do jego dzieł, wiec załączam fragment tej sceny. Być może przypadkowe podobieństwo, ale jestem ciekaw co to o tym sądzisz." Filmy animowane leżą poza zasięgiem moim zainteresowań więc sam nigdy bym na to anime nie trafił. Dziękuję za to znalezisko Piotrowi, bo inspiracja dwoma obrazami Beksińskiego jest ewidentna.


Yondemasu yo, Azazel-san


A jeśli chodzi o inspirację to ja tu widzę takie oto obrazy:

inspiracja beksińskim w filmie

inspiracja obrazem w filmie

Jeśli ktoś na prezentowanym kadrze filmu widzi jeszcze inne inspiracje to wszelkie komentarze z przykładami będą mile widziane.

niedziela, 10 czerwca 2012

Za sprawą Pana Piotra możemy obejrzeć jeszcze dwa tatuaże inspirowane malarstwem Zdzisława Beksińskiego. Oto co napisał o nich autor:

"Podsyłałem ostatnio prace p.Beksińskiego w tattoo, wykonałem kolejne dwie, moze zainteresują :) w planach kilka kolejnych :) Ta praca zdobyła pierwsze miejsce w Belgii na konwencie tatuażu w Hamme. Tatuaż powstał w sesje."


Nagrody gratuluję, a za zdjęcia dziękuję. Oto te tatuaże:

tatuaż beksiński

nietypowy tatuaż

tatuaż na udzie

tatuaż na łydce

łydka tatuaż

straszny tatuaż

tatuaż na nodze

Myślę, że ten facet lub ci faceci są jednymi z największych fanów malarstwa Zdzisława Beksińskiego.

niedziela, 15 stycznia 2012

Otrzymałem kilka fotografii od Pana Piotra ze Studia Tatuażu Artystycznego EVIL TATOOO. Fotografie te przedstawiają oczywiście tatuaże. Nie są to jednak tatuaże typowe, lecz inspirowane malarstwem Zdzisława Beksińskiego. Wcześniej już oglądaliśmy kilka przykładów takich dzieł w tym wpisie. Pan Piotr pisze również, że: "mam w planach jeszcze dwie, ale dopiero realizacje przewiduje w czerwcu wiec jak wykonam z checią podesle". Myślę, że wszyscy chętnie rzucimy okiem też na te kolejne realizacje, bo te które obejrzymy poniżej świadczą o wysokiej klasie ich wykonania i talencie autora. Zresztą możecie zajrzeć na stronę Evil Tattoo i obejrzeć inne przykłady prac. Szczególnie polecam zakładkę PARTACZE, aby zobaczyć jak tatuaż nie powinien wyglądać. A oto nadesłane przykłady:

beksiński w tattoo

beksinski tattoo

evil tattoo tatuaż

studio tatuażu evil tattoo

tatuaż z beksińskim

tatuaż na całym ciele

studio tatuażu

 
1 , 2 , 3