Kategorie: Wszystkie | Inni artyści | Inspirowane | Malarstwo | Różne
RSS
czwartek, 26 stycznia 2012

Opowiadania Zdzisława Beksińskiego

Od czasu do czasu zaglądam na stronę Piotra Dmochowskiego. Szczególnie cieszą mnie momenty, gdy odkrywam, iż dodane zostały nowe materiały dotyczące artysty, którego podziwiam. To, na co dzisiaj trafiłem szczególnie mnie zaintrygowało. A zaintrygowało nie tylko dlatego, że są to materiały naprawdę unikatowe, ale głównie z powodu, iż od kilku dni po głowie chodziło mi właśnie jedno z opowiadań Mistrza. Słyszałem je czytane przez Beksińskiego, na którejś z taśm dostępnych w fonotece. Nie powiem, niestety, który był to plik mp3, bo nie notowałem o czym była mowa w poszczególnych nagraniach. Opowieść tę pamiętałem więc jak przez mgłę. Po szybkim przejrzeniu dostępnych plików (nie czytałem ich jeszcze od deski do deski) uważam, że mogło to być opowiadanie "Opis miasta". Pliki z tekstami Beksińskiego można przeczytać lub ściągnąć tutaj. Dziękujemy Panie Piotrze za te znaleziska.

Szkoda, że Muzeum Historyczne w Sanoku nie posiada jakiegoś działu na swojej stronie internetowej, gdzie prezentowaliby podobne ciekawostki dotyczące Zdzisława Beksińskiego. Wszakże posiadają ogrom materiałów, bo przejęli całą zawartość mieszkania artysty. Cieszy jednak fakt, że prawdopodobnie już na wiosnę (maj 2012) nastąpi odsłona nowej, rozbudowanej galerii artysty w sanockim zamku. Ja już nie mogę się doczekać.

 

niedziela, 15 stycznia 2012

Otrzymałem kilka fotografii od Pana Piotra ze Studia Tatuażu Artystycznego EVIL TATOOO. Fotografie te przedstawiają oczywiście tatuaże. Nie są to jednak tatuaże typowe, lecz inspirowane malarstwem Zdzisława Beksińskiego. Wcześniej już oglądaliśmy kilka przykładów takich dzieł w tym wpisie. Pan Piotr pisze również, że: "mam w planach jeszcze dwie, ale dopiero realizacje przewiduje w czerwcu wiec jak wykonam z checią podesle". Myślę, że wszyscy chętnie rzucimy okiem też na te kolejne realizacje, bo te które obejrzymy poniżej świadczą o wysokiej klasie ich wykonania i talencie autora. Zresztą możecie zajrzeć na stronę Evil Tattoo i obejrzeć inne przykłady prac. Szczególnie polecam zakładkę PARTACZE, aby zobaczyć jak tatuaż nie powinien wyglądać. A oto nadesłane przykłady:

beksiński w tattoo

beksinski tattoo

evil tattoo tatuaż

studio tatuażu evil tattoo

tatuaż z beksińskim

tatuaż na całym ciele

studio tatuażu