Kategorie: Wszystkie | Inni artyści | Inspirowane | Malarstwo | Różne
RSS
poniedziałek, 11 sierpnia 2014
Artykuł jaki znalazłem ostatnio w swoich archiwach, opublikowany w jakimś magazynie internetowym około 2000 roku.
poniedziałek, 09 lipca 2012

Oto fragment wiadomości e-mail, którą dostałem od Piotra: "Oglądając japońskie anime "Yondemasu yo, Azazel-san" natknąłem się na pewną scenę, która przypomniała mi malarstwo Beksińskiego. Widziałem na twoim blogu, że czasem wyłapujesz z filmów nawiązania do jego dzieł, wiec załączam fragment tej sceny. Być może przypadkowe podobieństwo, ale jestem ciekaw co to o tym sądzisz." Filmy animowane leżą poza zasięgiem moim zainteresowań więc sam nigdy bym na to anime nie trafił. Dziękuję za to znalezisko Piotrowi, bo inspiracja dwoma obrazami Beksińskiego jest ewidentna.


Yondemasu yo, Azazel-san


A jeśli chodzi o inspirację to ja tu widzę takie oto obrazy:

inspiracja beksińskim w filmie

inspiracja obrazem w filmie

Jeśli ktoś na prezentowanym kadrze filmu widzi jeszcze inne inspiracje to wszelkie komentarze z przykładami będą mile widziane.

niedziela, 10 czerwca 2012

Dziś prezentuję wpis, który powinien powstać już dawno, ale z braku czasu napisałem go dopiero teraz.
Tak więc kilka miesięcy temu Łukasz Solecki podesłał mi swoje 3 najnowsze rysunki oraz portfolio w formacie pdf, z którego sam wybrałem 10 jego wcześniejszych prac.
Tym sposobem zgłosił on swoją kandydaturę do galerii innych artystów prezentowanej na tym blogu.
Myślę, że widać tu pewne nawiązania do twórczości Zdzisława Beksińskiego. W pracach tych podoba mi się minimalizm treści, wręcz abstrakcjonizm, a jednocześnie przedstawienie czegoś co pozostaje nie do końca określone.
Szkoda, że prace te nie są wykonane przy pomocy farb olejnych. Może kiedyś Łukasz pokusi się by sięgnąć po kolor w swoich fantastycznych pejzażach?
Strona internetowa artysty: lukaszsolecki.com

A oto te prace:

malarstwo łukasza soleckiego

pejzaż fantastyczny

łukasz solecki

solecki łukasz

rysunek fantastyczny


Zachęcam również inne osoby, kultywujące w swojej sztuce mroczny klimat do podzielenia się swoją twórczością na łamach tego bloga. Wystarczy do mnie napisać i podesłać zdjęcia swoich prac. 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17